تبلیغات
سرزمین ما - مهاجرت قوها به عرض های جغرافیایی پایین
سرزمین ما

با سرد شدن هوا در چند روز گذشته در یک رخداد بی سابقه، ۳۰۰۰ قوی مهاجر دیگر در سرخرود فرود آمدند تا جمعیت قوهای مهاجر در این منطقه به ۴۰۰۰ تا برسد.

محمد علی اله قلی ، عضو هیئت مدیره کانون محیطبان در گفتگو با سبزپرس با اعلام این مطلب گفت: سرمای بیش از حد هوا در عرض های جغرافیایی بالاتر در چند روز گذشته باعث شد تا تعداد بیشتری قو به این منطقه از مازندران پناه بیاورند که تاکنون سابقه نداشته ااست .

وی افزود : در حال حاضر تمامی شالیزارهای منطقه سرخرود مملو از قوهای سرمازده و گرسنه است که نیاز به امدادرسانی و غذارسانی فوری دارند و انتظار می رود محیط زیست نیز تعداد ماموران خود را در این منطقه افزایش دهد چرا که همزمان با فرود قوها تعداد زیادی از مردم محلی برای تماشای آنهابه منطقه آمده اند که در بین این مردم عده ای افراد سودجو از گرسنه بودن این پرندگان سو استفاده کرده و در حال زنده گیری آنها هستند .

وی افزود : از تمامی دوستداران محیط زیست و حیات وحش خواهشمندم در امر غذا رسانی و جمع آوری کمک های مالی برای تهیه غذا به قوهای مهاجر و سرمازده ما را یاری دهند تا این پرندگان کمتر در دام صیادان گرفتار شوند.

منبع:سبزپرس

سرمای بیش از حد هوا در عرض های جغرافیایی بالاتر در چند روز گذشته باعث شده تا تعداد بیشتری قو به این منطقه از مازندران پناه بیاورند. در حال حاضر تمامی شالیزارهای منطقه سرخرود و فریدونکنار مملو از قوهای سرمازده و گرسنه است که نیاز به امدادرسانی و غذارسانی فوری دارند و انتظار می رود محیط زیست نیز تعداد ماموران خود را در این منطقه افزایش دهد چرا که همزمان با فرود قوها تعداد زیادی از مردم محلی برای تماشای آنهابه منطقه آمده اند که در بین این مردم عده ای افراد سودجو از گرسنه بودن این پرندگان سو استفاده کرده و در حال زنده گیری آنها هستند .

از دوستان علاقه مند به حیات وحش نیز تقاضا میشود برای خرید گندم و ذرت، “هرچند ناچیز” به ما یاری رسانند. قطعا این غذا دادن دستی تا زمانی که قوها به سیبری باز گردند جان بسیاریشون را نجات میده .

علاوه برقو ها، تعداد نه چندان کمی هم از سایر انواع اردک ها و غازهای وحشی نیز ازاین دانه ها تغذیه خواهند کرد و کمتر در دام ها اسیر و کشته خواهند شد .

در حال حاضر بیش ازهر زمانی با توجه به اینکه برای اولین بار قو ها در این تعداد به شمال ایران آمده اند و غذای کافی برای این جمعیت در دسترسشان نیست, یاری رسانی شما برای بقا این پرندگان زیبا اقدام بسیار شایسته ای خواهد بود . خودتان هم میتوانید گندم یا ذرت از یکی از این ۲ شهر سرخرود یا فریدونکنار بخرید و در انباری که در روستای وزراء محله سرخرود، نزدیک محل قو ها توسط یکی از دوستان در اختیار ما قرار داده شده بگذارید و بعد شاهد پخش آنها باشید یا شخصا در پخش کردن دانه ها به ما در محل کمک کنید.

قیمت هر کیلو گندم که به شکل عمده خریداری شود هر کیلو ۵۰۰ تومان و ذرت هر کیلو ۵۷۵ تومان میباشد که در هر غروب توسط مامورین و علاقمندان به حیات وحش محلی در محل قو ها پخش می شود.

شماره کارت : ۵۳۱۱ ۷۰۰۴ ۵۳۱۰ ۶۲۷۳

شماره حساب :۱۴ ۸۱ ۲۵۰ ۳۸۰ ۰۰۰ بانک تجارت شعبه ۳۶۲ محمدعلی الله قلی

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۲۱۷۷۱۵۷۳  تماس بگیرید.

یادمون باشه اونها در جهنمی که انسانها براشون درست کردن ، فقط من و شما رو دارن …

به امید دیدارتان


نوشته شده در دوشنبه 1 اسفند 1390 ساعت 11:07 ب.ظ توسط صیاد شیخی ییلانلو نظرات |


كد قالب جدید قالب های پیچك